MÉDIA

Na paměť má vliv pohyb i strava. Největším nepřítelem je multitasking, radí mistryně světa v paměťovém sportu Michaela Karsten
Každý z nás může svou paměť trénovat přirozenou cestou. „Třeba tím, že zapracuje na koncentraci. Jestli se můžu při práci nebo při učení dostatečně koncentrovat. A pokud ne, tak se zamyslím nad tím, co jsou rušivé faktory,“

Chování druhých je jen naším odrazem
„Princip zrcadlení v psychologii znamená, že do ostatních nevědomky odrážíme sami sebe. Pokud nám u druhého vadí nějaká vlastnost, vypovídá to spíše o nás než o něm,“ říká koučka Jitka Ševčíková. Jak se zrcadlení projevuje při výchově dětí
a v partnerských vztazích? A jak jej využít ve svůj prospěch?

Mensantrop: Ve prospěch lidstva – Díl třináctý: Dr. Michaela Karsten
Výraz Mensantrop je označení člověka, který naplňuje hlavní poslání Mensy, tedy využití inteligence ve prospěch celého lidstva, tím, že dělá něco prospěšného pro všechny, k čemu se bez inteligence neobejde. Michaela Karsten by jen těžko mohla poslání mensantropa naplnit více doslova.

Pryč s rutinou, ta mozku vůbec nesvědčí. Rada světové šampionky v paměťovém sportu Michaely Karsten
Lékařka, paměťová expertka, trojnásobná mistryně světa v paměťových schopnostech Michaela Karsten přiznává, že ji fascinuje mozek, dokáže si zapamatovat stovky po sobě jdoucích čísel a ráda se o své triky na zlepšení paměti dělí s ostatními, třeba i ve své knize s názvem Úspěšná paměť.

Chcete trénovat paměť? Odložte křížovky a hrajte šachy, radí paměťová expertka
Lidská paměť bývá děravá. A s věkem se to zhoršuje. Jak bojovat proti zapomínání? „Je potřeba být aktivní a vzdělávat se,“ doporučuje v Blízkých setkáních Michaela Karsten.
Psychosomatika a smutek – I. část | Sama doma, 4. března 2020
Psychosomatika a smutek – II. část | Sama doma, 4. března 2020
Psychosomatika a smutek – III. část | Sama doma, 4. března 2020