Johnson & Johnson – Firemní seminář

Načítám Akce
  • akce již proběhla.

Johnson & Johnson – Firemní seminář

Kritické myšlení

CÍL SEMINÁŘE:

Záplavu informací a poznatků musíme kriticky ověřovat, abychom se nestali manipulovatelným davem, neschopným spravovat svůj život ani firmu. Kritické myšlení je třeba rozvíjet už od dětství, podněcovat je ve svých dětech. Je to dovednost přicházet si na své věci sami, schopnost argumentovat, obhájit svůj názor, umět zdravě oponovat, samostatně se rozhodovat.

ZISK:

Trénink schopnosti kriticky posoudit a vyhodnotit předložené informace. Co je obecné tvrzení a jak to vidím, cítím a vyjadřuji JÁ. Uvádění „faktů“ na pravou míru, kdy i občasný despekt, nedůvěra skepticismus může být velmi zdravý postoj a hnací motor. Jak na obecné tlachání, polopravdy, manipulaci. Jak nepodléhat klamům našeho vlastního mozku. Kritické myšlení = umění vybírat si z informací pro sebe správně

OBSAH:
  • Jak si vybírat si z informací pro sebe to stěžejní a důležité
  • Co všechno znamená myslet kriticky (= evokace, uvědomování, reflexe, učení, metareflexe)
  • Obvyklé reakce a naše zaběhnuté emoční rovnice – z čeho pramení, jak se dají přeprogramovat
  • Motivace k poznání a k novému způsobu přemýšlení (nebát se přijít s něčím novým, neobvyklým)
  • Jak udržet pozornost a soustředění, schopnost jít si za svým
  • Rozdíl mezi asertivitou a diplomacií (co kdy použít, jak to použít, jak to trénovat), praktický trénink
  • Aktivní vybavování informací z mozku (na základě emocí, logiky, souvislostí, zkušeností)
  • Procesem Master Mindingu (mistrovský mozek) – tento postup můžete pak využívat ve své práci
  • Časový odstup vybavování informací a důležitost spánku (odpočinek a práce v hladině alfa je součástí workshopu)

 

Lektorka: Jitka Ševčíková

Vystudovala ekonomii, marketing a emoční inteligenci. Patří mezi vyhledávané lektory, mentory a kouče v oblasti emocí a stresové odolnosti. Od roku 2010 lektoruje dovednosti v oblasti emoční a pozitivní inteligence, prevence stresu, komunikačních dovedností, konflikt managementu, work life balance a práci v hladině alfa (optimální mozkové frekvenci). V ČR koordinuje a lektoruje vzdělávací projekt Brillant Brain (www.brillantbrain.com) s MUDr. Michaleou Karsten. Spolupracuje s Českou televizí, Českým rozhlasem, přednáší na vysokých školách (Karlova univerzita, VUT Brno), kongresech a konferencích, publikuje v life magazínech, odborných médiích i na webu Psychologie.cz. Pořádá semináře v České republice, v Indonésii, na Srí Lance, Mauriciu a na Mallorce. Mentoruje a podporuje několik filantropických projektů. Je spoluautorkou knihy S láskou i rozumem (Albatros, C-Press 2015).. V roce 2017 převzala na festivalu Všem ženám cenu „Ostara“ za celospolečenský přínos. By\la nominována na Ženu roku a Lektorku roku. V roce 2019 s kolegy zakládá Family Business Academy (FBA) pro koncepční vzdělávání rodinných firem.

Květen 24 2019

Details

Date: 24. května
Time: 9:00 - 16:00

Venue

Johnson & Johnson

Walterovo náměstí 329/1
Praha 5, 158 00

+ Google Mapa